- Weather
- Sultanate of Oman
- Az̧ Z̧āhirah
- Al ‘Uqabīyah
Current Weather Al ‘Uqabīyah
Current weather for the city of Al ‘Uqabīyah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 37°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 48°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 35°C |
