- Weather
- Egypt
- Gharbia Governorate
- Al Mu‘tamadīyah
Current Weather Al Mu‘tamadīyah
Current weather for the city of Al Mu‘tamadīyah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 24°C |
