- Weather
- Republic of Iraq
- Kirkuk
- Al Mās
Current Weather Al Mās
Current weather for the city of Al Mās. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 22°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 48 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
