- Weather
- Greece
- North Aegean
- Ákra Trifýlli
Current Weather Ákra Trifýlli
Current weather for the city of Ákra Trifýlli. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid from 1. 4. (17:00) to 2. 4. (00:00)
Rain
Valid to 2. 4. (00:00)
Wind
Valid from 1. 4. (22:00) to 2. 4. (00:00)
15°C
feels like 14°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 14°C |
