Current Weather Ákra Pigádi
Current weather for the city of Ákra Pigádi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid from 19. 5. (15:00) to 20. 5. (01:00)
Flood
Valid from 19. 5. (15:00) to 19. 5. (23:00)
24°C
feels like 25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 20°C |
