- Weather
- Republic of Iraq
- Al Qādisīyah
- ‘Ajamī Raḩīm
Current Weather ‘Ajamī Raḩīm
Current weather for the city of ‘Ajamī Raḩīm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 24°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 51 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 27°C |
