- Weather
- Islamic Republic of Mauritania
- Adrar Region
- ’Aïcha Dhkhîra
Current Weather ’Aïcha Dhkhîra
Current weather for the city of ’Aïcha Dhkhîra. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 28°C |
