- Weather
- Portuguese Republic
- Aveiro District
- Águeda Municipality
Current Weather Águeda Municipality
Current weather for the city of Águeda Municipality. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 66 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 15°C |
