- Weather
- Greece
- Ionian Islands
- Agios Markos
Current Weather Agios Markos
Current weather for the city of Agios Markos. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood
Valid from 1. 5. (15:00) to 2. 5. (01:00)
Thunderstorms
Valid from 1. 5. (15:00) to 2. 5. (01:00)
15°C
feels like 15°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 17°C |
