- Weather
- North Korea
- South Pyongan
- Aewŏl-li
Current Weather Aewŏl-li
Current weather for the city of Aewŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 7°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 9°C |
