- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- ‘Abd ur Raḩīm Khēl
Current Weather ‘Abd ur Raḩīm Khēl
Current weather for the city of ‘Abd ur Raḩīm Khēl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 35 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
