- Weather
- Republic of Iraq
- Dhi Qar
- ‘Abd al Karim ar Rawḑān
Current Weather ‘Abd al Karim ar Rawḑān
Current weather for the city of ‘Abd al Karim ar Rawḑān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 23°C |
