- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Z̲h̲ūbkī Ghar
Current Weather Z̲h̲ūbkī Ghar
Current weather for the city of Z̲h̲ūbkī Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 19°C |
