- Weather
- Russia
- Samara Oblast
- Zhemkovka
Current Weather Zhemkovka
Current weather for the city of Zhemkovka. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 3°C |
