- Weather
- Republic of Kazakhstan
- East Kazakhstan
- Zhanatalap
Current Weather Zhanatalap
Current weather for the city of Zhanatalap. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 14°C |
