- Weather
- Germany
- Free State of Thuringia
- Zella-Mehlis
Current Weather Zella-Mehlis
Current weather for the city of Zella-Mehlis. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 33 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
