Current Weather Zboiu
Current weather for the city of Zboiu. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 16. 5. (14:00) to 17. 5. (12:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
