- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Yujŏl-li
Current Weather Yujŏl-li
Current weather for the city of Yujŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
