- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Yŏnsal-li
Current Weather Yŏnsal-li
Current weather for the city of Yŏnsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
