- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Yŏnhwa-ri
Current Weather Yŏnhwa-ri
Current weather for the city of Yŏnhwa-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 18°C |
