- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Yŏng-mal
Current Weather Yŏng-mal
Current weather for the city of Yŏng-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 22 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
