- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Yo-dong
Current Weather Yo-dong
Current weather for the city of Yo-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 20°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
