- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Yang-dong
Current Weather Yang-dong
Current weather for the city of Yang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
