- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Wŏn-gol
Current Weather Wŏn-gol
Current weather for the city of Wŏn-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 14°C |
