- Weather
- Germany
- Lower Saxony
- Wolfenbüttel
Current Weather Wolfenbüttel
Current weather for the city of Wolfenbüttel. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 29. 4. (01:00) to 29. 4. (07:00)
14°C
feels like 12°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
