- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Wŏldae-do
Current Weather Wŏldae-do
Current weather for the city of Wŏldae-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 10°C |
