- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Wŏlbu-dong
Current Weather Wŏlbu-dong
Current weather for the city of Wŏlbu-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
