- Weather
- Poland
- Subcarpathia
- Węgierka
Current Weather Węgierka
Current weather for the city of Węgierka. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 12. 5. (10:00) to 13. 5. (14:00)
13°C
feels like 11°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
