- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Wang-ch’on
Current Weather Wang-ch’on
Current weather for the city of Wang-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
