- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Wādī-ye Pīr Ḩusaīn
Current Weather Wādī-ye Pīr Ḩusaīn
Current weather for the city of Wādī-ye Pīr Ḩusaīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
