- Weather
- Republic of Slovenia
- Šenčur
- Visoko
Current Weather Visoko
Current weather for the city of Visoko. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 19. 5. (13:00) to 19. 5. (20:00)
18°C
feels like 19°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
