- Weather
- Greece
- Peloponnese
- Vérvena
Current Weather Vérvena
Current weather for the city of Vérvena. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood
Valid from 1. 5. (08:00) to 1. 5. (20:00)
11°C
feels like 11°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 11°C |
