- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Valendeh-ye Soflá
Current Weather Valendeh-ye Soflá
Current weather for the city of Valendeh-ye Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 5°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
