- Weather
- Romania
- Caraş-Severin
- Valeapai
Current Weather Valeapai
Current weather for the city of Valeapai. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind gusts
Valid from 28. 5. (08:00) to 28. 5. (21:00)
28°C
feels like 30°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 19°C |
