- Weather
- Switzerland
- Canton of Zurich
- Uster / Ober-Uster
Current Weather Uster / Ober-Uster
Current weather for the city of Uster / Ober-Uster. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
