- Weather
- Russia
- Chechnya Republic
- Urus-Martan
Current Weather Urus-Martan
Current weather for the city of Urus-Martan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 4°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
