- Weather
- Mexico
- Free and Sovereign State of Baja California
- Úrsulo Galván
Current Weather Úrsulo Galván
Current weather for the city of Úrsulo Galván. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 15°C |
