- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Ŭngbong-dong
Current Weather Ŭngbong-dong
Current weather for the city of Ŭngbong-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 18°C |
