- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Ŭnch’ang-dong
Current Weather Ŭnch’ang-dong
Current weather for the city of Ŭnch’ang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 20°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
