- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Ŭmji-mal
Current Weather Ŭmji-mal
Current weather for the city of Ŭmji-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 16°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 17°C |
