- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Ŭmji-mal
Current Weather Ŭmji-mal
Current weather for the city of Ŭmji-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 12°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
