- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Umil-li
Current Weather Umil-li
Current weather for the city of Umil-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 61 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 8°C |
