- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ŭi-dong
Current Weather Ŭi-dong
Current weather for the city of Ŭi-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
