- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ŭi-dong
Current Weather Ŭi-dong
Current weather for the city of Ŭi-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 20°C |
