- Weather
- Kyrgyzstan
- Batken
- Uch-Korgon
Current Weather Uch-Korgon
Current weather for the city of Uch-Korgon. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
