- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Torak-kol
Current Weather Torak-kol
Current weather for the city of Torak-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
