- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Tōraghūnḏī
Current Weather Tōraghūnḏī
Current weather for the city of Tōraghūnḏī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 38°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 24°C |
