- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Tōpak-e Suflá
Current Weather Tōpak-e Suflá
Current weather for the city of Tōpak-e Suflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 4°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 7°C |
