- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- T’ŏl-sŏm
Current Weather T’ŏl-sŏm
Current weather for the city of T’ŏl-sŏm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 14°C |
