- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- T’ŏl-sŏm
Current Weather T’ŏl-sŏm
Current weather for the city of T’ŏl-sŏm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
